Strona klubu

Aerosquash

ul. Wał Miedzeszyński 646, 03-994 Warszawa
E-mail: recepcja@aerosquash.pl
Tel.: (22) 613 40 84, 505 455 633
Pon-Pt: 07:00 - 23:00
Sobota: 08:00 - 20:00


Łazienka:Tak
Szatnia:Tak
Sklep:Tak
Wypożyczalnia sprzętu:Tak
Parking:Tak
Korty do squasha:5

Informacje

aerosquash jest największym profesjonalnym klubem squasha pod względem ilości kortów w prawobrzeżnej części Warszawy (5 certyfikowanych kortów McWil Premium). Dynamicznie rosnąca popularność squasha w Polsce przyczyniła się do powstania w ciagu kilku lat kilkudziesięciu nowych kortów w Warszawie. misc-03 Zdecydowana ich większość powstała w Śródmieściu, Mokotowie i okolicach. Chcąc sprawić, aby squash stał się bardziej dostępny również dla mieszkańców Pragi i okolicznych dzielnic postanowiliśmy otworzyć nasz klub na Gocławiu, w bezpośrednim sąsiedztwie Wału Miedzeszyńskiego – jednej z głównych arterii komunikacyjnych Warszawy.

Na szczególną uwagę zasługuje również lokalizacja naszego klubu. aerosquash znajduje się w historycznych budynkach, które stanowiły zaplecze hangarowe nieistniejącego już lotniska na Gocławiu. Po II Wojnie Światowej zostało ono przeznaczone na lotnisko sportowe Aeroklubu Warszawskiego, a w latach siedemdziesiątych zapadła decyzja o jego likwidacji. Pamiątką po istnieniu lotniska pozostały jedynie dwa hangary.

Losy hangarów w ciągu minionych 40 lat były zawikłane. Przechodziły z rąk do rąk, zmieniały swoje przeznaczenie. W ostatnich latach Aeroklub Warszawski, po odzyskaniu kontroli nad hangarami, podjął próbę ich rewitalizacji poprzez sprowadzenie do nich firm świadczących usługi dla miejscowej (i nie tylko) ludności, co wpływa jednocześnie na zwiększenie atrakcyjności całej okolicy.